Monday, May 27

WOWBiz Kombëtar

Stresi 7 muaj brenda! Keisi kthehet nga Kanadaja për ta takuar

Stresi 7 muaj brenda! Keisi kthehet nga Kanadaja për ta takuar

WOWBiz Kombëtar
Bashkëshortja e reperit Stresi, i cili qëndron pas hekurave që nga tetori i 2018-s, është nisur nga Kanadaja drejt Shqipërisë për të takuar partnerin e saj. Keisi Lushaj ka treguar përmes disa postimeve në Instagram, se është nisur të takojë gjysmën e saj, Stresin, për të cilin e ka marrë shumë malli. “Një pamje si kjo. Shihemi së shpejti, bota ime”, ka shkruar ajo në një foto ku reperi shfaqet me kurriz, i kthyer nga një peisazh i bukur perëndimi. Keisi dhe Stresi u martuan në një ceremoni sekrete, pak kohë pasi e bënë publike lidhjen e tyre. Për fat të keq ata nuk jetojnë bashkë, pasi Stresi është duke kryer dënimin me burg pas akuzave për armëmbajtje pa leje dhe pjesëmarrje në një grup kriminal.
Përlotet Fjolla gjatë intervistës

Përlotet Fjolla gjatë intervistës

WOWBiz Kombëtar
3 vite më parë, Fjolla Morina humbi partnerin e saj, si pasojë e një atentati ndaj tij në Sukth. Por, nuk ka qenë kjo dhembja e vetme e madhe në jetën e 33-vjeçares. Shumë vite më parë, ajo ka humbur të atin. Herë pas here, Fjolla e ndan dhembjen e saj me ndjekësit në rrjetet sociale e megjithatë, e ka të vështirë të flasë për këto momente të vështira. E ftuar në “Prive”, Fjolla Morina parapëlqeu të mos fliste për përjetimet e saj. Javën e kaluar, ajo publikoi  një këngë dedikuar njerëzve që nuk janë më dhe zgjodhi të mos rrëfente asgjë më shumë se çfarë thuhet në tekstin e këngës. “Kjo këngë nuk është vetëm për mua, është për të gjithë. Sigurisht, unë kam humbur disa nga njerëzit e mi më të dashur. Por, dua t’i mbaj disa gjëra personale.” Por, momenti më prekës i in
Anna Lika i tregon mashkullin e saj të ëndrrave

Anna Lika i tregon mashkullin e saj të ëndrrave

WOWBiz Kombëtar
Aktorja e njohur Anna Lika siç edhe ju mund ta keni vënë re është shumë aktive në llogarinë e saj në Instagram, ndërkohë së fundmi na ka treguar të gjithëve mashkullin për të cilin i bën zemra “bam”.Anna ka publikuar një video në Insta Story ku shfaqet aktori i famshëm turk Murat Boz, i cili për hir të së vërtetës është mjaft simpatik. “Im shoq!”- ka shkruar aktorja në kuadër të shakasë, duke i bërë tag Murat Boz dhe vlen të theksohet se shumë femra marrosen pas tij.
Arbana Osmani “Sekreti im”

Arbana Osmani “Sekreti im”

WOWBiz Kombëtar
U përfol se janë të lidhur, Arbana Osmani i vuri “vulën” me këtë koment te postimi i regjisorit 2 muaj përpara Regjisori i emisionit “Dua të të bëj të lumtur”, Eduart Grishaj, tërhoqi vëmendjen e të gjithëve muajin e kaluar, kur dolën lajmet se po përjeton një histori dashurie me moderatoren e njohur, Arbana Osmani. Madje është vështirë të gjeni një fotografi të regjisorit në rrjetet sociale, ku mungon komenti i Arbanës. Së fundmi, Grishajt iu besua që të kujdesej për klipin e këngës më të re të Xhensila Myrtezajt dhe të Pirro Çakos. “Sekreti im” është titulli i këngës dhe klipi i saj është realizuar në Venecia të Italisë. “Sekreti im” video e re. I lumtur që kam sjellë ashtu siç e kisha imagjinuar këtë këngë që kur e kam dëgjuar për herë të parë. Xhensila Myrtezaj ti ke jo ve
Alesia Bami me bikini

Alesia Bami me bikini

WOWBiz Kombëtar
Seksi, me një fustan të bardhë, me bel dhe linja perfekte, Alesia Bami ka realizuar një photoshooting, ndoshta më i miri në karrierën e saj. Madhështore duke pozuar në bregdet edhe me një fustan të shkurtër dhe sandale të florinjta. Alesia Bami është një nga vajzat më protagoniste të showbiz-it shqiptar dhe këtu, bukuria dhe sensualiteti i saj luan një rol parësor.
Muzikë dhe vallëzim për qytetarët tek Amfiteatri i Liqenit

Muzikë dhe vallëzim për qytetarët tek Amfiteatri i Liqenit

WOWBiz Kombëtar, WOWBiz Ndërkombëtar
Amfiteatri i Tiranës në Parkun e Liqenit çel mbrëmjen e sotme në orën 19:00 siparin e koncerteve dhe të aktiviteteve të shumta social –kulturore. Në Ditën Botërore të Vallëzimit, Bashkia e Tiranës përmes APR-së do të nisë sezonin artistik në Amfiteatër me Brass Dance ku hyrja do të jetë e lirë për të gjithë të dashuruarit pas muzikës së bukur, por edhe vallëzimit. Ky koncert do të vijë në një format ndryshe, ku për herë të parë Banda e Qytetit do të shoqërohet në numrat e saj edhe nga performanca e balerinëve. Pjesë e shfaqjes do të jenë numra të përzgjedhur të repertorit më të njohur botëror. Amfiteatri i Tiranës (rindërtuar nga Bashkia e Tiranës në maj 2018) është arena më e madhe e kryeqytetit me një kapacitet prej 1334 vendesh. I pajisur me një skenë të mbuluar e
Tifozja  Kuq e Zi ngacmon imagjinatën e ndjekësve vetëm me të zeza

Tifozja Kuq e Zi ngacmon imagjinatën e ndjekësve vetëm me të zeza

WOWBiz Kombëtar
Bukuroshja shqiptare shfaqet provokative... Rike Roçi  ka realizuar  disa imazhe të reja profesionale si modele. Këtë radhë ajo zgjodhi që gjoksin gjigant ta tregoj nëpërmjet të brendshmeve të zeza dhe foton nuk ka hezituar ta ndajë me ndjekësit e saj  në rrjetin Instagram. Rike Roçi u bë fytyrë publike gjatë eksperiencës së saj në “Big Brother” e më pas edhe më e komentuar u bë para tre vitesh gjatë ‘Euro 2016’ si tifoze e zjarrtë e kombëtares shqiptare. Sot, Rike ndiqet nga një numër i madh i fansave në llogarinë e saj në Instagram dhe emrin e saj e shohim nëpër shumë media.
Mirmëngjes nga Demi Rose

Mirmëngjes nga Demi Rose

WOWBiz Kombëtar
Demi Rose është mjaft e ndjekur në rrjetet sociale dhe nuk heziton asnjëherë që të sjell imazhe të saj që nxisin imagjinatën e fansave meshkuj. E tillë ishte dhe postimi i fundit që ajo bëri në llogarinë e saj në Instagram. 24 vjeçarja me një fustan të zi i hapur në pjesën parme ka ekspozuar gjoksin ‘bombastik’ dhe linjat perfekte. Modelja britanike edhe këtë herë dukej ‘përvëluese’ në pamje.